TRX multitrainer

Kurz je pro doktorandy a zaměstnance MENDELU i širokou veřejnost. Cvičení má silový charakter, zacílený na core svaly. Technicky probíhá v závěsu různou částí těla na sportovním laně, čímž je tělo nuceno zvládnout koordinačně náročnější prvky. TRX multitrainer je vhodný pro všechny, kteří očekávají posílení celého těla funkčním tréninkem.

Termín: 2.10.2017, 16:30 - 4.12.2017, 17:30; Areál CSA, budova B, sál B2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

sport-trx.jpgTRX (Total-Body Resistance Exercise) je závěsný posilovací systém a trénink pro zatížení celého těla. TRX multitrainer se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX.

Tato koncepce je naprosto odlišná od tradičního posilovacího cvičení na strojích. Zaměřuje na izolované svaly a posilování svalů středu těla (core), trénuje rovnováhu, koordinaci a flexibilitu celého těla. Cvičení na TRX využívá gravitaci a pohyb, aby vyvolalo neuromuskulární reakce na změny polohy těla. Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení.

Cílem závěsného cvičení je zdůraznit aplikaci kondice získané při cvičení na vyšší výkonnost při sportu a každodenní činnosti. Používá se v různých oborech (rehabilitace, fitness, armáda, senioři, ...) pro všechny věkové kategorie, muže i ženy.

Cvičení má intervalový charakter, probíhá ve dvojici, cvičenci se v intervalech na závěsu střídají. Tím je dosaženo aerobní formy tréninku s potřebným odpočinkem, který oceníte.

Práce s gravitací vlastního těla v prostoru, procvičení svalů celého těla, zlepšení funkcí kardiovaskulárního systému, uvolnění přetěžovaných svalových partií, posílení zejména core svalů.

Čistá sportovní obuv do tělocvičny, sportovní oblečení, ručník, pití.

Odborný instruktor: Mgr. Michal Brzobohatý

3.10. - 5.12. 2017, pondělí 16.30-17.30 hodin

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná.

Od 5.9. do 26.9. 2017 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Uložit Uložit

TRX multitrainer
Termín: 2.10.2017, 16:30 - 4.12.2017, 17:30
Areál CSA, budova B, sál B2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno