BOSU

Sportovní kurz pro zaměstnance a doktorandy MENDELU a pro veřejnost. Cvičení na balanční pomůcce - bosu rozvíjí rovnovážné schopnosti ve statické i dynamické koordinaci. Trénuje hlavně hluboko uložené svaly stabilizačního systému páteře, pomáhá ke zvýšení stabilizace hlezenních a kolenních kloubů.

Termín: 3.10.2017, 17:00 - 5.12.2017, 18:00; Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Kurz trvá celkem 10 týdnů. Každý týden probíhá jedna lekce.

bosu2.jpgObsahuje trénink na obou stranách bosu, statické  posilovací a koordinační cvičení, dynamické posilovací a koordinační cvičení, využití metody core training a pilates, aerobní trénink při hudbě a použití dalších labilních a jiných pomůcek.

Cvičení lze provádět na boso bez ponožek, nebo naopak v pevných sportovních botách s protiskluzovou podrážkou.

Cílem je rozvoj pohybových schopností s důrazem na příznivé ovlivnění stabilizačního systému těla, rozvoj rovnovážných schopností v různých statických a dynamických polohách, rozvoj koordinačních schopností, rozvoj taktilních schopností a proprioreceptorů, zvýšení aerobní kapacity krevního oběhu a plic. Bosu je cvičební pomůcka rehabilitačního charakteru zároveň vhodná pro vysoce účinný dynamický trénink. Cvičení na bosu představuje spojení aerobního zatížení, specifických posilovacích a protahovacích cviků s příznivým zdravotním účinkem v nestabilním prostředí.

Cvičí se na boso, nebo v pevné sportovní obuvi. S sebou ručník, pití, sportovní oblečení, (čistou sportovní obuv).

Odborný instruktor

Mgr. Michal Brzobohatý

3.10. - 5.12.2017, úterý 17.00-18.00 hodin

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná.

Od 5.9. do 26.9. 2017 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Uložit Uložit Uložit

BOSU
Termín: 3.10.2017, 17:00 - 5.12.2017, 18:00
Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno