Nordic walking

Kurz pro všechny outdoorové sportovní nadšence, kteří mají rádi pohyb venku na čerstvém vzduchu. Chůze je nejzdravější pohybovou aktivitou a když k tomu přidáme hole, stává se nordic walking - kondiční chůze s holemi- ideálním spojením zdravého tréninku. Kurz je určen doktorandům a zaměstnancům MENDELU a široké veřejnosti. Je vhodný pro muže a ženy bez ohledu na kondici a věk.

Termín: 5.10.2017, 14:30 - 23.11.2017, 16:00; Centrum sportovních aktivit, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Cílem rozvíjet a zlepšovat fyzickou a psychickou kondici za pomoci trekingových holí typických pro severskou chůzi. Chůze je nejpřirozenější pohybová aktivita; s holemi navíc dochází k efektivnějšímu tréninku koordinačních schopností, posílení svalstva horní poloviny těla a hlavně zvýšení aerobní kapacity krevního oběhu a plic a podpoře metabolismu. Základem je naučit se správné držení těla, správný stereotyp chůze bez holí a s holemi, základy techniky nordic walking.

Kurz je realizován v 8 lekcích po 90 minutách a obsahem jsou základy techniky chůze s holemi v lehkém terénu a poznávací činnost okolí Brna. Před začátkem kurzu budou rozeslány informace o rozpisu míst, odkud se bude vycházet. Převážně severní zalesněná část Brna.

Nutné jsou vhodné prošlápnuté boty a oděv do terénu. Vlastní hole nejsou podmínkou, zapůjčíme. Doporučujeme běžeckou nebo outdoorovou obuv, ne kotníkové boty (omezují pohyb v hlezenním kloubu), vrstvené funkční oblečení, dle počasí doplňky (rukavice, čapka, brýle,...). Nezbytně nutné věci vemte do kapsy/ bederní ledvinky/ malého lehkého batůžku, který není na zádech cítit a neomezuje pohyb ramenních kloubů.

Kontaktní osoba a instruktorka

5.10. - 23.11. 2017, čtvrtek 14.30-16.00 hodin

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná.

Od 5.9. do 26.9. 2017 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Nordic walking
Termín: 5.10.2017, 14:30 - 23.11.2017, 16:00
Centrum sportovních aktivit, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Nejste si jisti, zda je Nordic walking to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci