Úvod do zpracování dat v programu STATA

Úvod do zpracování dat v programu STATA - praktický seminář I

Termín: 6.3.2018, 9:00, 12:00; PEF MENDELU v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno

Praktický seminář

Výzkumné centrum PEF Mendelovy univerzity v Brně organizuje řadu výzkumných a prakticky orientovaných seminářů, jejichž účelem je podpořit a zkvalitnit vědecko-výzkumnou činnost akademických pracovníků, vědecko-výzkumných pracovníků a studentů doktorského studia.

V rámci praktických seminářů jsou představena dostupná data a databáze a práce s nimi, dostupný software využitelný pro badatelskou činnost a semináře na podporu publikační aktivity.

Náplň semináře

První část semináře umožní účastníkům získat základní znalosti ovládání softwaru STATA. V druhé části semináře budou představeny nástroje programu STATA pro efektivní zpracování dat. Seminář provede studenty základy zpracování dat od úpravy "surových" dat získaných z databáze až po konečnou úpravu pro potřeby finální analýzy.

Jazyk: slovenština

Lektor: Ing. Jaroslav Bukovina, Ph.D. (Institut finanční politiky, Ministerstvo financí, SR)

Místo konání: Mendelova univerzita v Brně, provozně ekonomická fakulta, Zemědělská 1, 613 00 Brno, učebna Q34

Datum a čas: 6. 3. 2018 od 9,00 do 12, 00 hodin