Sportovní střelba- základní kurz

Kurz sportovní střelby pro studenty a zaměstnance MENDELU i širokou veřejnost je zaměřený na velmi podrobné seznámení se základní techniku ovládání zbraně po teoretické i praktické stránce a kurz následně vede k získání Zbrojního průkazu. Výcvik probíhá dle časových možností studentů v termínech dohodnutých na společné informativní schůzce na střelnici. Kurz je veden profesionálem s dvacetiletou praxí panem Ing. Hynštem.


 

Termín: 7.10.2019 - 9.12.2019; B & H MAGNUM CLUB BRNO, Purkyňova 118, Brno


Náplň kurzu - výuka a výcviksport-strelba.jpg

Zahrnuje kompletní přípravu pro získání Zbrojního průkazu. Teoretickou část k seznámení se zákony, prováděcími předpisy a trestním zákonem, dále nauku o zbraních, střelivu a balistice.

1. Teoretická část

Zákon, prováděcí předpisy, trestní zákon, nauka o zbraních a střelivu, balistika. Výuka je řešena formou přednášek v délce cca 18 výukových hodin. Délka přednášky 2 hodiny. Termín přednášek se dohodne na zápisové schůzce.

2. Praktická příprava

Základy bezpečné manipulace se zbraní, základy střelby, rozborky a sborky zbraní, výcvik ve střelbě. Základní výcvik /termín si určí student / je řešený v jednom dnu v délce cca 5 hodin. Samotná ostrá střelba je cca 2 hodiny.  

Doplňková zaměstnání :

1. Historické zbraně /vývoj palných zbraní a střelba z těchto zbraní /

Výuka je řešena samostatným zaměstnáním v délce cca 3 - 4 hodiny. Po skončení teorie 1,5 hodiny, si může každý vyzkoušet střelbu z jednotlivých zbraní na principech doutnákového zámku, kolečkového zámku,k řesadla a perkusního zámku.

2. Výběrová střelba /zkušební střelba z 8 druhů palných zbraní /

Střelba je prováděna za účelem si vyzkoušet různé zbraně od ráže . 22LR až po .45Auto. Po skončení je možné si vyzkoušet ráži .357 mag, nebo 7,72 Tokarev, nebo opakovací brokovnici.

3. Beseda s právníkem - trestní právo. Na přednáškách se probere pouze základní výklad a význam krajní nouze a nutné sebeobrany. Na besedě se probírají různé situace a možnosti, jak a kdy je možné v životě zbraň pro účely obrany použít. Délka besedy cca 2 - 3 hodiny. Po skončení možnost vlastních dotazů.

4. Soutěž ve střelbě - tady si každý na závěr semestru vyzkouší, jak to se zbraní skutečně bez jakéhokoliv vedení umí. Výsledky se zapíší a výsledková listina bude vyvěšena na stránkách střelnice.

5. Návštěva soudního lékařství - důsledky střelných zranění .Tato přednáška probíhá přímo v prostorech soudního lékařství a má za účel ukázat novým vlastníkům zbraní co vlastně tato věc dokáže v reálu udělat. Přednáška je řešena v délce 1,5 hodiny s bohatou foto dokumentací a po skončení mohou zájemci navštívit muzeum této instituce. Tato přednáška není zahrnuta v celkové ceně, protože je omezena počtem a ne všichni se na ni dostanou. Pro ty co se jí zúčastní je povinnost doplacení částky 100,- Kč. Platí se po osobním přihlášení na tuto přednášku. 

Přednášky jsou realizovány jednou týdně v termínech domluvených na zápisových schůzkách.

Cíl kurzu

V základním kurzu se jedná o dosažení co největší míry v manipulaci se zbraní, základy střelby a možnost získání Zbrojního průkazu. Podstatnou složkou je teoretická příprava v oblasti práva.

Vybavení

Sportovní oděv a obuv. Ostatní potřeby budou k dispozici na střelnici.

Zápisové schůzky

Na zápisových schůzkách se domluví termíny výuky.

1. Termín: 23.9. a 25.9.2019 v 18.00 hodin na střelnici- pouze pro základní kurz

2. Termín: 2.10.2019 v 18.00 hodin na střelnici- opozdilci pro základní kurz a pokračovací výcvik 

Kontaktní osoba

Mgr. Marta Drozdková

Odborný instruktor: Ing. Jan Hynšt, tel: 602 574 590

Termín

Zahájení kurzu a výcviku od 9.12.2019 dle rozpisů dohodnutých na zápisových schůzkách.

Cena

Studenti: 2.950,- Kč (zahrnuje: pronájem boxu, střelecké pomůcky /sluchátka, brýle, terč, zálepky/ pojištění, odborné vedení kurzu), nezahrnuje zkoušku na ZP, ta činí 1.700,- Kč.

Platbu je možné rozdělit do dvou splátek a to při zahájení 1 500,- zbytek než bude zahájena střelba.

Zaměstnanci a veřejnost: 3.950,-

 

Platí se v hotovosti na zápisových schůzkách. Přihlášení je závazné a platba nevratná.

Střelivo se hradí v závěru semestru, pokud je odebráno přímo od lektora kurzu. V případě vlastní zbraně, lze mít i vlastní střelivo, nebo odebírat přímo na střelnici za maloobchodní cenu. 

 

Přihlášení

Od 9.8. do 23.9.2019 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Ihned po přihlášení Vám na uvedený email přijde potvrzovací zpráva s heslem a později po ověření a evidenci přihlášky informace k platbě a kontaktní údaje. Pro změnu/zrušení přihlášky se přihlašte do portálu ZDE svou e-mailovou adresou a zaslaným heslem. Osobní správu přihlášky lze provádět nejdéle týden od přihlášení. 


Rekapitulace důležitých informací

Sportovní střelba- základní kurz
Termín: 7.10.2019 - 9.12.2019
B & H MAGNUM CLUB BRNO, Purkyňova 118, Brno
Cena: 2 950 Kč

Stav kurzu: Vypršel termín pro podání přihlášky

uložit do kalendáře

 

Tento seminář je akreditovaný a proto je nutné v přihlášce vyplnit datum a místo narození účastníka semináře.


Kurzy Centra sportovních aktivit

Nejste si jisti, zda je Sportovní střelba- základní kurz to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit