Sportovní střelba- základní kurz

Kurz sportovní střelby pro studenty a zaměstnance MENDELU i širokou veřejnost je zaměřený na velmi podrobné seznámení se základní techniku ovládání zbraně po teoretické i praktické stránce a kurz následně vede k získání Zbrojního průkazu. Výcvik probíhá dle časových možností studentů v termínech dohodnutých na společné informativní schůzce na střelnici. Kurz je veden profesionálem s dvacetiletou praxí panem Ing. Hynštem.

Termín: 9.10.2017 - 15.12.2017; B & H MAGNUM CLUB BRNO, Purkyňova 118, Brno

Náplň kurzu - výuka a výcviksport-strelba.jpg

Zahrnuje kompletní přípravu pro získání Zbrojního průkazu. Teoretickou část k seznámení se zákony, prováděcími předpisy a trestním zákonem, dále nauku o zbraních, střelivu a balistice.

1. Teoretická část

Zákon, prováděcí předpisy, trestní zákon, nauka o zbraních a střelivu, balistika. Výuka je řešena formou přednášek v délce cca 18 výukových hodin. Délka přednášky 2 hodiny. Termín přednášek se dohodne na zápisové schůzce.

2. Praktická příprava

Základy bezpečné manipulace se zbraní, základy střelby, rozborky a sborky zbraní, výcvik ve střelbě. Základní výcvik /termín si určí student / je řešený v jednom dnu v délce cca 5 hodin. Samotná ostrá střelba je cca 2 hodiny.

Doplňková zaměstnání :

1. Historické zbraně /vývoj palných zbraní a střelba z těchto zbraní /

Výuka je řešena samostatným zaměstnáním v délce cca 3 - 4 hodiny. Po skončení teorie 1,5 hodiny, si může každý vyzkoušet střelbu z jednotlivých zbraní na principech doutnákového zámku, kolečkového zámku,k řesadla a perkusního zámku.

2. Výběrová střelba /zkušební střelba z 8 druhů palných zbraní /

Střelba je prováděna za účelem si vyzkoušet různé zbraně od ráže . 22LR až po .45Auto. Po skončení je možné si vyzkoušet ráži .357 mag, nebo 7,72 Tokarev, nebo opakovací brokovnici.

3. Beseda s právníkem - trestní právo. Na přednáškách se probere pouze základní výklad a význam krajní nouze a nutné sebeobrany. Na besedě se probírají různé situace a možnosti, jak a kdy je možné v životě zbraň pro účely obrany použít. Délka besedy cca 2 - 3 hodiny. Po skončení možnost vlastních dotazů.

4. Soutěž ve střelbě - tady si každý na závěr semestru vyzkouší, jak to se zbraní skutečně bez jakéhokoliv vedení umí. Výsledky se zapíší a výsledková listina bude vyvěšena na stránkách střelnice.

5. Návštěva soudního lékařství - důsledky střelných zranění .Tato přednáška probíhá přímo v prostorech soudního lékařství a má za účel ukázat novým vlastníkům zbraní co vlastně tato věc dokáže v reálu udělat. Přednáška je řešena v délce 1,5 hodiny s bohatou foto dokumentací a po skončení mohou zájemci navštívit muzeum této instituce. Tato přednáška není zahrnuta v celkové ceně, protože je omezena počtem a ne všichni se na ni dostanou. Pro ty co se jí zúčastní je povinnost doplacení částky 100,- Kč. Platí se po osobním přihlášení na tuto přednášku.

Přednášky jsou realizovány jednou týdně v termínech domluvených na zápisových schůzkách.

V základním kurzu se jedná o dosažení co největší míry v manipulaci se zbraní, základy střelby a možnost získání Zbrojního průkazu. Podstatnou složkou je teoretická příprava v oblasti práva.

Sportovní oděv a obuv. Ostatní potřeby budou k dispozici na střelnici.

Zápisové schůzky

Na zápisových schůzkách se domluví termíny výuky.

1. Termín: 25. 9. 2017 v 18.00 hodin na střelnici- pouze pro základní kurz

2. Termín: 4.10. 2017 v 18.00 hodin na střelnici- opozdilci pro základní kurz a pokračovací výcvik

Odborný instruktor: Ing. Jan Hynšt

Zahájení kurzu a výcviku od 9. 10. 2017 dle rozpisů dohodnutých na zápisových schůzkách.

studenti: 2.950,- Kč (zahrnuje: pronájem boxu, střelecké pomůcky /sluchátka, brýle, terč, zálepky/ pojištění, odborné vedení kurzu), nezahrnuje zkoušku na ZP, ta činí 1.700,- Kč.

zaměstnanci a veřejnost: 3.450,-

Platí se v hotovosti na zápisových schůzkách. Přihlášení je závazné a platba nevratná.

Střelivo se hradí v závěru semestru, pokud je odebráno přímo od lektora kurzu. V případě vlastní zbraně, lze mít i vlastní střelivo, nebo odebírat přímo na střelnici za maloobchodní cenu.

Od 5.9. do 26.9.2017 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Uložit

Sportovní střelba- základní kurz
Termín: 9.10.2017 - 15.12.2017
B & H MAGNUM CLUB BRNO, Purkyňova 118, Brno
Cena: 2 950 Kč

Tento seminář je akreditovaný a proto je nutné v přihlášce vyplnit datum a místo narození účastníka semináře.

Nejste si jisti, zda je Sportovní střelba- základní kurz to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit