Jóga pro zaměstnance

Kurz jógy pro zaměstnance Mendelovy univerzity. Jóga je jedno, sjednocení, propojení. Na lekcích jógy budeme propojovat tělo s dechem a duchem. Přijměte pozvání do našeho kurzu.

Termín: 14.2.2022, 18:00 - 2.5.2022, 19:00; Areál CSA, budova A, sál A2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Součástí hodin budou různé jógové techniky, dechové techniky - pránajáma, cvičební pozice - ásany a sekvence po sobě jdoucích ásan, krije např. sestava Pozdrav Slunci, Pozdrav Zemi, Pozdrav Měsíci a relaxační techniky. Budeme se soustředit na prohlubování dechu a koncentrovat se na vnímání svalů, šlach, kloubů a páteře v jednoduchých pozicích. Zjistíme účinky jednotlivých pozic na naše tělo. Všechny ostatní myšlenky se zastaví a umožní tak vnímat sílu a energii svého těla, prohlubování dechu, vyrovnávání svalových dysbalancí a zlepšování koncentrace.

Lekce jógy budou klidné a nenáročné, tak aby je zvládli i úplní začátečníci a všichni nalezli klid a soustředění.

Cílem je pochopení a prožití plného jógového dechu, rozvoj pohybových schopností a fyzické kondice pomocí jógových pozic, harmonizace těla a mysli, získání kladného vztahu k sobě samému. Cvičí se v souladu s dechem při relaxační hudbě ve skupině s individuálním prožíváním. Dochází k procvičení celého těla, vnitřních orgánů a odstranění stresu.

Cvičení jógy přináší blahodárné účinky, které budete pociťovat celý den. Cvičení upravuje peristaltiku, metabolismus, endokrinní systém, neurovegetativní systém, imunitní systém, kardiovaskulární systém. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, očišťuje organismus a celé tělo a zbavuje únavy, napětí a stresu.

Pohodlné oblečení, ručník, pití. Cvičí se bez bot, na boso nebo v ponožkách. Podložku z hygienických důvodů nepůjčujeme.

Ing. Diana Křížová

Instruktor

Zuzana Dvořáková

14.2.-2.5.2022