Pilates pro zaměstnance

Kurz pro zaměstnance Mendelovy univerzity v Brně.


 

Termín: 14.2.2022, 16:00 - 2.5.2022, 17:00; Areál CSA, budova A, sál A2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno


O kurzu

sport-pilates.jpgPilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna, jako opory pro páteř, která je méně namáhána. Jedná se o skupinové zdravotní cvičení s/bez pomůcek. Tento přístup ke cvičení je maimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami.

Pilates je vhodný pro všechny nejen s pocitem svalové dysbalance, hybných stereotypů, bolestmi zad, k rekondičním účelům, je značně individuální.

Cíl kurzu

Cílem je postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a dýchání, zlepšení funkce svalové kontroly, flexibility, koordinace a síly, která vychází ze středu těla k periferiím, přenesení principů pilates do běžného života, podpora zdravého životního stylu.

Kurz obsahuje nácvik a zdokonalování základních principů metody pilates, základní sestava cviků, cvičení s pomůckami: overball, gymnastické tyče, fitball, theraband, toningball, bosu, ručník, ...

Vybavení

Pohodlný sportovní oděv, ručník, pití. Cvičí se bez bot, v ponožkách nebo na boso.

Kontaktní osoba

Ing. Diana Křížová

Odborný instruktor

Ing. Diana Křížová

Termín

14.2.-2.5.2022 pondělí 16.00-17.00 hodin

Cena

0,- Kč

 


Rekapitulace důležitých informací

Pilates pro zaměstnance
Termín: 14.2.2022, 16:00 - 2.5.2022, 17:00
Areál CSA, budova A, sál A2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Stav kurzu: Obsazeno

uložit do kalendáře

 

Kurzy Centra sportovních aktivit

Nejste si jisti, zda je Pilates pro zaměstnance to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit