Pilates pro zaměstnance

Kurz pro zaměstnance Mendelovy univerzity v Brně.

Termín: 14.2.2022, 16:00 - 2.5.2022, 17:00; Areál CSA, budova A, sál A2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

sport-pilates.jpgPilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna, jako opory pro páteř, která je méně namáhána. Jedná se o skupinové zdravotní cvičení s/bez pomůcek. Tento přístup ke cvičení je maimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami.

Pilates je vhodný pro všechny nejen s pocitem svalové dysbalance, hybných stereotypů, bolestmi zad, k rekondičním účelům, je značně individuální.

Cílem je postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a dýchání, zlepšení funkce svalové kontroly, flexibility, koordinace a síly, která vychází ze středu těla k periferiím, přenesení principů pilates do běžného života, podpora zdravého životního stylu.

Kurz obsahuje nácvik a zdokonalování základních principů metody pilates, základní sestava cviků, cvičení s pomůckami: overball, gymnastické tyče, fitball, theraband, toningball, bosu, ručník, ...

Pohodlný sportovní oděv, ručník, pití. Cvičí se bez bot, v ponožkách nebo na boso.

Ing. Diana Křížová

Odborný instruktor

Ing. Diana Křížová

14.2.-2.5.2022 pondělí 16.00-17.00 hodin