BOSU pro zaměstnance

Sportovní kurz pro zaměstnance MENDELU. Cvičení na balanční pomůcce - bosu rozvíjí rovnovážné schopnosti ve statické i dynamické koordinaci. Trénuje hlavně hluboko uložené svaly stabilizačního systému páteře, pomáhá ke zvýšení stabilizace hlezenních a kolenních kloubů.

Termín: 15.2.2022, 17:00 - 3.5.2022, 18:00; Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Kurz trvá celkem 10 týdnů. Každý týden probíhá jedna lekce.

bosu2.jpgObsahuje trénink na obou stranách bosu, statické  posilovací a koordinační cvičení, dynamické posilovací a koordinační cvičení, využití metody core training a pilates, aerobní trénink při hudbě a použití dalších labilních a jiných pomůcek.

Cvičení lze provádět na boso bez ponožek, nebo naopak v pevných sportovních botách s protiskluzovou podrážkou.

Cílem je rozvoj pohybových schopností s důrazem na příznivé ovlivnění stabilizačního systému těla, rozvoj rovnovážných schopností v různých statických a dynamických polohách, rozvoj koordinačních schopností, rozvoj taktilních schopností a proprioreceptorů, zvýšení aerobní kapacity krevního oběhu a plic. Bosu je cvičební pomůcka rehabilitačního charakteru zároveň vhodná pro vysoce účinný dynamický trénink. Cvičení na bosu představuje spojení aerobního zatížení, specifických posilovacích a protahovacích cviků s příznivým zdravotním účinkem v nestabilním prostředí.

Cvičí se na boso, nebo v pevné sportovní obuvi. S sebou ručník, pití, sportovní oblečení, (čistou sportovní obuv).

Odborný instruktor

Ing. Diana Křížová

Ing. Diana Křížová

15.2.- 3.5. 2022, úterý 17.00-18.00 hodin

Od 17.1. - 30.1. 2022 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

BOSU pro zaměstnance
Termín: 15.2.2022, 17:00 - 3.5.2022, 18:00
Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno

Stav kurzu: Obsazeno