Statistická analýza ekonomických dat v prostředí MATLAB

Statistická analýza ekonomických dat v prostředí MATLAB - praktický seminář II

Termín: 15.3.2018, 13:00, 15:30; PEF MENDELU v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno

Praktický seminář

Výzkumné centrum Mendelovy univerzity v Brně organizuje řadu výzkumných a prakticky orientovaných seminářů, jejichž účelem je podpořit a zkvalitnit vědecko-výzkumnou činnost akademických pracovníků, vědecko-výzkumných pracovníků a studentů doktorského studia.

V rámci praktických seminářů jsou představena dostupná data a databáze a práce s nimi, dostupný software využitelný pro badatelskou činnost a semináře na podporu publikační aktivity.

Náplň semináře

Na semináři budou představeny nové vybrané nástroje, které MATLAB nabízí pro předzpracování a modelování ekonomických dat. Mimo jiné si předvedeme možnosti práce s časovými tabulkami, využití Kalmanových filtrů a algoritmů regresní analýzy.

Jazyk: čeština

Lektor: Jan Studnička (Humusoft s.r.o.)

Místo konání: Mendelova univerzita v Brně, Provozně ekonomická fakulta, Zemědělská 1, 613 00 Brno, učebna Q13

Datum a čas: 15. 3. 2018, od 13,00 do 15,30 hodin

Mgr. Petr Koráb, Ph.D., Ústav financí PEF, +420 545 132 403

Statistická analýza ekonomických dat v prostředí MATLAB