TRX multitrainer

Kurz je pro doktorandy a zaměstnance MENDELU i širokou veřejnost. Cvičení má silový charakter, zacílený na core svaly. Technicky probíhá v závěsu různou částí těla na sportovním laně, čímž je tělo nuceno zvládnout koordinačně náročnější prvky. TRX multitrainer je vhodný pro všechny, kteří očekávají posílení celého těla funkčním tréninkem.


 

Termín: 17.2.2020, 17:30 - 4.5.2020, 18:30; Areál CSA, budova B, sál B2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno


O kurzu

sport-trx.jpgTRX (Total-Body Resistance Exercise) je závěsný posilovací systém a trénink pro zatížení celého těla. TRX multitrainer se skládá ze dvou pevných popruhů nastavitelné délky zakončenými madly pro ruce či nohy. Samotné cvičení probíhá tak, že jedna část těla je vždy na podložce (zpravidla na zemi) a druhá je zavěšena na TRX.

Tato koncepce je naprosto odlišná od tradičního posilovacího cvičení na strojích. Zaměřuje na izolované svaly a posilování svalů středu těla (core), trénuje rovnováhu, koordinaci a flexibilitu celého těla. Cvičení na TRX využívá gravitaci a pohyb, aby vyvolalo neuromuskulární reakce na změny polohy těla. Techniky závěsného cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Závěsné cvičení na TRX systému je další velký vývojový krok při funkčním výkonnostním cvičení.

Cílem závěsného cvičení je zdůraznit aplikaci kondice získané při cvičení na vyšší výkonnost při sportu a každodenní činnosti. Používá se v různých oborech (rehabilitace, fitness, armáda, senioři, ...) pro všechny věkové kategorie, muže i ženy.

Cvičení má intervalový charakter, probíhá ve dvojici, cvičenci se v intervalech na závěsu střídají. Tím je dosaženo aerobní formy tréninku s potřebným odpočinkem, který oceníte.

Cíl kurzu

Práce s gravitací vlastního těla v prostoru, procvičení svalů celého těla, zlepšení funkcí kardiovaskulárního systému, uvolnění přetěžovaných svalových partií, posílení zejména core svalů.

Vybavení

Čistá sportovní obuv do tělocvičny, sportovní oblečení, ručník, pití.


Kontaktní osoba

Brzobohatý Michal

Odborný instruktor: Mgr. Michal Brzobohatý

Termín

17.2. - 4.5.2020, pondělí 17.30-18.30 hodin

Cena

800,- Kč

Uhraďte dle pokynů, které obdržíte v potrvzovací e-mailové zprávě po ověření a evidenci přihlášky.

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná. 

Přihlášení

Od 20.1. - 13.2020. vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Ihned po přihlášení Vám na uvedený email přijde potvrzovací zpráva s heslem a později po ověření a evidenci přihlášky informace k platbě a kontaktní údaje. Pro změnu/zrušení přihlášky se přihlašte do portálu ZDE svou e-mailovou adresou a zaslaným heslem. Osobní správu přihlášky lze provádět nejdéle týden od přihlášení. 

STUDENTI PREZENČNÍ FORMY STUDIA NA MENDELU MAJÍ MOŽNOST SE DO TOHOTO SPORTU PRIMÁRNĚ PŘIHLÁSIT PŘES UIS DO SPORTOVNÍ AKTIVITY.


Rekapitulace důležitých informací

TRX multitrainer
Termín: 17.2.2020, 17:30 - 4.5.2020, 18:30
Areál CSA, budova B, sál B2, Jana Babáka 5, 616 00 Brno
Cena: 800 Kč

Stav kurzu: Vypršel termín pro podání přihlášky

uložit do kalendáře

 

Kurzy Centra sportovních aktivit

Nejste si jisti, zda je TRX multitrainer to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit