Pilates

Kurz pro zaměstnance Mendelovy univerzity v Brně, doktorandy a širokou veřejnost. Sportovní kurz, po jehož absolvování na sobě nejenom, že budete pozorovat příznivé změny, ale také se budete cítit mnohem lépe po tělesné i psychické stránce. Pilates je vhodný pro všechny v každém věku, muže i ženy.


 

Termín: 23.9.2019, 16:00 - 2.12.2019, 17:00; Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno


O kurzu

sport-pilates.jpgPilates je cvičební systém, který zlepšuje funkci svalové kontroly, flexibilitu těla, sílu a dýchání. Cvičení Pilates je zaměřené na posílení svalů celého těla, zejména hlubokých břišních a zádových svalů a svalů pánevního dna, jako opory pro páteř, která je méně namáhána. Jedná se o skupinové zdravotní cvičení s/bez pomůcek. Tento přístup ke cvičení je mimořádně efektivní, ale zároveň náročný na detaily a procítění pohybu. Tělo se postupně zpevňuje a získává novou stabilitu, záda se narovnávají a nový způsob dýchání zabezpečuje více kyslíku v plicích. Aktivizují se hluboké břišní svaly, které se nedají cvičit běžnými technikami.

Pilates je vhodný pro všechny nejen s pocitem svalové dysbalance, hybných stereotypů, bolestmi zad, k rekondičním účelům, je značně individuální.

Cíl kurzu

Cílem je postupný rozvoj uvědomování si tělesného pohybu a dýchání, zlepšení funkce svalové kontroly, flexibility, koordinace a síly, která vychází ze středu těla k periferiím, přenesení principů pilates do běžného života, podpora zdravého životního stylu.

Kurz obsahuje nácvik a zdokonalování základních principů metody pilates, základní sestava cviků, cvičení s pomůckami: overball, gymnastické tyče, fitball, theraband, toningball, bosu, ručník, ...

Vybavení

Pohodlný sportovní oděv, ručník, pití. Cvičí se bez bot, v ponožkách nebo na boso.

Kontaktní osoba

Mgr. Marta Drozdková

Odborný instruktor:Michaela Exlová

Termín

23.9. - 2.12.2019, pondělí 16.00-17.00 hodin

Cena

800,- Kč

Uhraďte dle pokynů, které obdržíte v potrvzovací e-mailové zprávě po ověření a evidenci přihlášky.

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná. 

Přihlášení

Od 22.8. do 18.9.2019 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Ihned po přihlášení Vám na uvedený email přijde potvrzovací zpráva s heslem a později po ověření a evidenci přihlášky informace k platbě a kontaktní údaje. Pro změnu/zrušení přihlášky se přihlašte do portálu ZDE svou e-mailovou adresou a zaslaným heslem. Osobní správu přihlášky lze provádět nejdéle týden od přihlášení. 

STUDENTI PREZENČNÍ FORMY STUDIA NA MENDELU MAJÍ MOŽNOST SE DO TOHOTO SPORTU PRIMÁRNĚ PŘIHLÁSIT PŘES UIS DO SPORTOVNÍ AKTIVITY.


Rekapitulace důležitých informací

Pilates
Termín: 23.9.2019, 16:00 - 2.12.2019, 17:00
Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno
Cena: 800 Kč

Stav kurzu: Vypršel termín pro podání přihlášky

uložit do kalendáře

 

Kurzy Centra sportovních aktivit

Nejste si jisti, zda je Pilates to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit