BOSU

Sportovní kurz pro zaměstnance a doktorandy MENDELU a pro veřejnost. Cvičení na balanční pomůcce - bosu rozvíjí rovnovážné schopnosti ve statické i dynamické koordinaci. Trénuje hlavně hluboko uložené svaly stabilizačního systému páteře, pomáhá ke zvýšení stabilizace hlezenních a kolenních kloubů.


 

Termín: 24.9.2019, 17:00 - 26.11.2019, 18:00; Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno


O kurzu

Kurz trvá celkem 10 týdnů. Každý týden probíhá jedna lekce.

bosu2.jpgObsahuje trénink na obou stranách bosu, statické  posilovací a koordinační cvičení, dynamické posilovací a koordinační cvičení, využití metody core training a pilates, aerobní trénink při hudbě a použití dalších labilních a jiných pomůcek.

Cvičení lze provádět na boso bez ponožek, nebo naopak v pevných sportovních botách s protiskluzovou podrážkou.

Cíl kurzu

Cílem je rozvoj pohybových schopností s důrazem na příznivé ovlivnění stabilizačního systému těla, rozvoj rovnovážných schopností v různých statických a dynamických polohách, rozvoj koordinačních schopností, rozvoj taktilních schopností a proprioreceptorů, zvýšení aerobní kapacity krevního oběhu a plic. Bosu je cvičební pomůcka rehabilitačního charakteru zároveň vhodná pro vysoce účinný dynamický trénink. Cvičení na bosu představuje spojení aerobního zatížení, specifických posilovacích a protahovacích cviků s příznivým zdravotním účinkem v nestabilním prostředí.

Vybavení

Cvičí se na boso, nebo v pevné sportovní obuvi. S sebou ručník, pití, sportovní oblečení, (čistou sportovní obuv).

Odborný instruktor

Exlová Michaela

Kontaktní osoba

Mgr. Marta Drozdková

Termín

24.9. - 26.11.2019, úterý 17.00-18.00 hodin

Cena

800,- Kč

Uhraďte dle pokynů, které obdržíte v potrvzovací e-mailové zprávě po ověření a evidenci přihlášky.

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná. 

Přihlášení

Od 22.8. - 18.9.2019 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Ihned po přihlášení Vám na uvedený email přijde potvrzovací zpráva s heslem a později po ověření a evidenci přihlášky informace k platbě a kontaktní údaje. Pro změnu/zrušení přihlášky se přihlašte do portálu ZDE svou e-mailovou adresou a zaslaným heslem. Osobní správu přihlášky lze provádět nejdéle týden od přihlášení. 

STUDENTI PREZENČNÍ FORMY STUDIA NA MENDELU MAJÍ MOŽNOST SE DO TOHOTO SPORTU PRIMÁRNĚ PŘIHLÁSIT PŘES UIS DO SPORTOVNÍ AKTIVITY.


Rekapitulace důležitých informací

BOSU
Termín: 24.9.2019, 17:00 - 26.11.2019, 18:00
Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno
Cena: 800 Kč

Stav kurzu: Vypršel termín pro podání přihlášky

uložit do kalendáře

 

Kurzy Centra sportovních aktivit

Nejste si jisti, zda je BOSU to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit