Jóga

Kurz jógy pro zaměstnance Mendelovy univerzity, doktorandy a širokou veřejnost. Jóga je jedno, sjednocení, propojení. Na lekcích jógy budeme propojovat tělo s dechem a duchem. Přijměte pozvání do našeho kurzu.


 

Termín: 25.9.2019, 19:00 - 27.11.2019, 20:00; Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno


O kurzu

Součástí hodin budou různé jógové techniky, dechové techniky - pránajáma, cvičební pozice - ásany a sekvence po sobě jdoucích ásan, krije např. sestava Pozdrav Slunci, Pozdrav Zemi, Pozdrav Měsíci a relaxační techniky. Budeme se soustředit na prohlubování dechu a koncentrovat se na vnímání svalů, šlach, kloubů a páteře v jednoduchých pozicích. Zjistíme účinky jednotlivých pozic na naše tělo. Všechny ostatní myšlenky se zastaví a umožní tak vnímat sílu a energii svého těla, prohlubování dechu, vyrovnávání svalových dysbalancí a zlepšování koncentrace.

Lekce jógy budou klidné a nenáročné, tak aby je zvládli i úplní začátečníci a všichni nalezli klid a soustředění.

Cíl kurzu

Cílem je pochopení a prožití plného jógového dechu, rozvoj pohybových schopností a fyzické kondice pomocí jógových pozic, harmonizace těla a mysli, získání kladného vztahu k sobě samému. Cvičí se v souladu s dechem při relaxační hudbě ve skupině s individuálním prožíváním. Dochází k procvičení celého těla, vnitřních orgánů a odstranění stresu.

Cvičení jógy přináší blahodárné účinky, které budete pociťovat celý den. Cvičení upravuje peristaltiku, metabolismus, endokrinní systém, neurovegetativní systém, imunitní systém, kardiovaskulární systém. Cvičení dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, očišťuje organismus a celé tělo a zbavuje únavy, napětí a stresu.

Vybavení

Pohodlné oblečení, ručník, pití. Cvičí se bez bot, na boso nebo v ponožkách. Podložka a deka je k dispizici a k zapůjčení v sále.

Kontaktní osoba

Mgr. Marta Drozdková
Odborná instruktorka Karolina Jarošová

Termín

25.9. - 27.11.2019, středa 19.00 - 20.00 hodin

Cena

800,- Kč

Uhraďte dle pokynů, které obdržíte v potrvzovací e-mailové zprávě po ověření a evidenci přihlášky.

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná. 

Přihlášení

Od 22.8. do 18.9.2019 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Ihned po přihlášení Vám na uvedený email přijde potvrzovací zpráva s heslem a později po ověření a evidenci přihlášky informace k platbě a kontaktní údaje. Pro změnu/zrušení přihlášky se přihlašte do portálu ZDE svou e-mailovou adresou a zaslaným heslem. Osobní správu přihlášky lze provádět nejdéle týden od přihlášení. 

STUDENTI PREZENČNÍ FORMY STUDIA NA MENDELU MAJÍ MOŽNOST SE DO TOHOTO SPORTU PRIMÁRNĚ PŘIHLÁSIT PŘES UIS DO SPORTOVNÍ AKTIVITY.

Rekapitulace důležitých informací

Jóga
Termín: 25.9.2019, 19:00 - 27.11.2019, 20:00
Areál CSA, Hala B1, Jana Babáka 5, 616 00 Brno
Cena: 800 Kč

Stav kurzu: Vypršel termín pro podání přihlášky

uložit do kalendáře

 

Kurzy Centra sportovních aktivit

Nejste si jisti, zda je Jóga to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci Kurzy Centra sportovních aktivit

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit