Nordic walking

Kurz pro všechny outdoorové sportovní nadšence, kteří mají rádi pohyb venku na čerstvém vzduchu. Chůze je nejzdravější pohybovou aktivitou a když k tomu přidáme hole, stává se nordic walking - kondiční chůze s holemi- ideálním spojením zdravého tréninku. Kurz je určen doktorandům a zaměstnancům MENDELU a široké veřejnosti. Je vhodný pro muže a ženy bez ohledu na kondici a věk.


 

Termín: 27.9.2019, 13:00 - 15.11.2019, 14:30; Centrum sportovních aktivit, Jana Babáka 5, 616 00 Brno


O kurzu

Cílem rozvíjet a zlepšovat fyzickou a psychickou kondici za pomoci trekingových holí typických pro severskou chůzi. Chůze je nejpřirozenější pohybová aktivita; s holemi navíc dochází k efektivnějšímu tréninku koordinačních schopností, posílení svalstva horní poloviny těla a hlavně zvýšení aerobní kapacity krevního oběhu a plic a podpoře metabolismu. Základem je naučit se správné držení těla, správný stereotyp chůze bez holí a s holemi, základy techniky nordic walking.

Kurz je realizován v 8 lekcích po 90 minutách a obsahem jsou základy techniky chůze s holemi v lehkém terénu a poznávací činnost okolí Brna. Před začátkem kurzu budou rozeslány informace o rozpisu míst, odkud se bude vycházet. Převážně severní zalesněná část Brna.

Vybavení

Nutné jsou vhodné prošlápnuté boty a oděv do terénu. Vlastní hole nejsou podmínkou, zapůjčíme. Doporučujeme běžeckou nebo outdoorovou obuv, ne kotníkové boty (omezují pohyb v hlezenním kloubu), vrstvené funkční oblečení, dle počasí doplňky (rukavice, čapka, brýle,...). Nezbytně nutné věci vemte do kapsy/ bederní ledvinky/ malého lehkého batůžku, který není na zádech cítit a neomezuje pohyb ramenních kloubů.

Kontaktní osoba a instruktorka

Mgr. Marta Drozdková

 

Termín

27.9. - 15.11.2019, pátek 13.00-14.30 hodin

Cena

500,- Kč

Uhraďte dle pokynů, které obdržíte v potrvzovací e-mailové zprávě po ověření a evidenci přihlášky.

Poplatek je nutné uhradit nejpozději týden před zahájením kurzu! Při nepřipsání platby na účet do požadovaného data, bude přihláška stornována. Není možné navštěvovat kurz bez zaplacení. Na první hodině bude instruktor požadovat potvrzení o zaplacení kurzu. Úhrada poplatku není vratná. 

Přihlášení

Od 22.8. do 18.9.2019 vyplněním přihlašovacího formuláře viz níže. Přihláška je závazná.

Ihned po přihlášení Vám na uvedený email přijde potvrzovací zpráva s heslem a později po ověření a evidenci přihlášky informace k platbě a kontaktní údaje. Pro změnu/zrušení přihlášky se přihlašte do portálu ZDE svou e-mailovou adresou a zaslaným heslem. Osobní správu přihlášky lze provádět nejdéle týden od přihlášení. 

STUDENTI PREZENČNÍ FORMY STUDIA NA MENDELU MAJÍ MOŽNOST SE DO TOHOTO SPORTU PRIMÁRNĚ PŘIHLÁSIT PŘES UIS DO SPORTOVNÍ AKTIVITY.

Rekapitulace důležitých informací

Nordic walking
Termín: 27.9.2019, 13:00 - 15.11.2019, 14:30
Centrum sportovních aktivit, Jana Babáka 5, 616 00 Brno
Cena: 500 Kč

Stav kurzu: Vypršel termín pro podání přihlášky

uložit do kalendáře

 

Nejste si jisti, zda je Nordic walking to pravé? Prohlédněte si tedy i další školení a kurzy v sekci

 

Na tuto událost již není možné se přihlásit